Jerzy Borowczak

Jerzy Borowczak

wt, 15 marca 2016

Panie Prezydencie...

Powiedział Pan w swoim wystąpieniu w Owocku w minionym tygodniu między innymi: „To „my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii”. Tymi niegodnymi słowami sprzeniewierza się Pan kilku artykułom Konstytucji RP, której przysięgał Pan strzec.

pon, 30 listopada 2015

Demokracja a'la PiS

Jesteśmy świadkami bezprecedensowych działań władzy ustawodawczej i wykonawczej, czyli Sejmu i Prezydenta RP. Nigdy w okresie minionych 26 lat wolnej Polski, żaden Sejm, żaden prezydent nie uciekali się do działań tak jaskrawo sprzecznych z Konstytucją i ustawami. Dla przypomnienia, Prezydent nie ułaskawił Mariusza Kamińskiego, tylko „umorzył postępowanie”.

śr, 25 listopada 2015

Expose

Zastanawiałem się, czy jest sens odnoszenia się do wystąpienia premier Beaty Szydło i uznałem, że nie, gdyż to co oznajmiła w swoim inauguracyjnym wystąpieniu, na stanowisku premiera, znamy z jej wielokrotnych wystąpień w kampanii wyborczej. Całe wystąpienie premier Beaty Szydło było wierną kopią kampanijnego populizmu sprzed kilku tygodni.

śr, 18 listopada 2015

"Uniewinniony od niewinności"

Mariusz Kamiński, obecny poseł na Sejm RP i koordynator wszystkich służb specjalnych, został skazany w marcu br. na 3 lata pozbawienia wolności i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk publicznych, za przekroczenie uprawnień podczas pełnienia obowiązków szefa służby specjalnej CBA. Odwołał się zgodnie z przysługującym mu prawem do wyższej instancji sądowej.

czw, 12 listopada 2015

DYLEMATY

Nosiłem się z zamiarem głosowania w Sejmie za votum zaufania dla nowego rządu zaprezentowanego przez przyszłą premier Beatę Szydło. Chciałem w ten sposób podkreślić mój szacunek dla demokratycznego wyboru naszych współobywateli. Niestety, ale zaproponowany skład uniemożliwia mi wykonanie tego gestu.

wt, 27 października 2015

Dziekuję i ślubuję

W miniony piątek, tuż przed ciszą wyborczą, opublikowałem podziękowanie wszystkim współobywatelom z którymi miałem przyjemność spotkać się w ostatnich tygodniach podczas kampanii wyborczej. Dziękowałem wszystkim osobom i instytucjom za poparcie jakiego mi udzielili. Dzisiaj, znając wyniki wyborów, wiem, że dostąpiłem zaszczytu ponownego obdarzenia mnie zaufaniem przez wyborców mojego okręgu i będę mógł jako przedstawiciel Narodu ponownie reprezentować Polaków w Sejmie RP.

Niezmiernie miło mi poinformować, iż otrzymałem rekomendację Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu w wyborach do Sejmu RP. Szanowni Koleżanki i Koledzy. Z przyjemnością pragnę poinformować, że wyroby jubilerskie w ramach branży Moda Polska znalazły się na liście branż,

wt, 20 października 2015

Dialog nie spór

W najnowszej historii Polski największe sukcesy osiągnęliśmy dzięki dialogowi i porozumieniu, a nie sporom i konfliktom. Początek tych wartości dał Sierpień 1980 roku. Wówczas w zakładach powołaliśmy komitety, zamiast je palić na mieście. Artykułowaliśmy postulaty i prowadziliśmy dialog z władzą. Jak wszyscy pamiętamy, strategia ta przyniosła sukces, który zadziwił cały świat.

wt, 13 października 2015

Zakłamana rzeczywistość - cz.II

Zgodnie z zapowiedzią zawartą w pierwszej części felietonu pt. „Zakłamana Rzeczywistość”, kontynuuje odkłamywanie faktów. Imponujący wzrost gospodarczy w minionych ośmiu latach, został nazwany przez PiS „Polską w ruinie”. Polskie sektory gospodarcze rozwijające się najlepiej na świecie, jak np. sektor stoczniowy, PiS chce odbudowywać z rzekomego upadku. Można by ciągnąć w nieskończoność te przykłady kłamstwa i obłudy w które niestety uwierzyła znaczna część społeczeństwa.

czw, 08 października 2015

Załamana rzeczywistość - cz.I

W ostatnich tygodniach rozliczałem się w kolejnych czterech odcinkach, przed moimi wyborcami i całym społeczeństwem z mojej służby jako poseł na Sejm RP w minionych czterech latach. Dzisiaj chciałbym bardzo wyraziście przypomnieć fundamentalne dokonania naszej koalicji PO-PSL, podkreślam koalicji a nie samodzielnych rządów PO, ponieważ takiego mandatu nie otrzymaliśmy. Chcę na początku przypomnieć coś najważniejszego, co się wydarzyło w skali globalnej w 2008 roku i na co nikt w Polsce nie miał najmniejszego wpływu.


Strona 1 of 8