pon, 14 grudnia 2015

Gdańsk (3/3) - radiowo, trochę nawet koncertowo - w kuchni i od kuchni

Z wąsem przez świat. Blog Piotra Markiewicza

Ostatnia część opisująca te wspaniałe 3 dni spędzone w Gdańsku.
Tutaj poznacie kilka osób, które wśród wielu innych tworzą atmosferę Radia Gdańsk, no i zobaczycie (może pierwszy raz) najważniejsze miejsca, w których realizuje się audycje, nagrania i koncerty.
Wróćmy do piątkowego, późnego popołudnia lub wczesnego wieczoru, gdzieś w okolicę Długiego Targu...
Porządnie najedzony zastanawiałem się jak spożytkować resztę dnia. Miałem przy sobie pewien mały przedmiocik przywieziony specjalnie dla jednego z redaktorów, który podobną przypinkę oddał 3 tygodnie temu na antenie innemu redaktorowi.
W Radiu Gdańsk istnieje wysokiej klasy koleżeństwo na linii prowadzący - słuchacze. I jeśli słuchacz lub redakcyjny kolega wspomnie na antenie, iż marzy o danym przedmiocie, jeżeli prośba może być spełniona - to praktycznie od ręki zmienia właściciela.


Tak właśnie było w tym przypadku - Paweł Luciński (wtedy jeszcze pan Paweł - dziękuje za przywilej zwracania się po imieniu) oddał na antenie panu Kamilowi Wicikowi wpinkę Public Images LTD w dodatku przywiezioną z Anglii. Od ręki postanowiłem powetować taką stratę.
Jako wierny słuchacz wiedziałem, iż w tym momencie (były okolice 17) prowadzi audycję, choć to nie jego pora...
Nie bardzo miałem pojęcie ile z Bramy Wyżynnej jedzie się na Grunwaldzką pod radio (bo według Beatki przystanek jest prawie że pod samym radiem - no i był, ku mojej radości) więc ruszam tak na zapas - ot sobie posiedzę gdzieś w poczekalni radia czy pokręcę się po okolicy.
Dotarłem przed bramę - nakręcony bardzo - pierwsza wizyta w Radio Gdańsk, więc było co przeżywać (okazało się później, o czym przeczytacie za chwilę, że każda wizyta to przeżycie jedyne w swoim rodzaju)- z tego wszystkiego nie zrobiłem fotki głównego obiektu - stąd załączam zdjęcie radia z innej  strony internetowej.Domofon nie bardzo chciał być posłuszny - po chwili najzwyczajniej popchnąłem bramkę i została ostatnia prosta.
Pan ochroniarz oczywiście wpuścił w podwoje - ale dyskusja była lekko jałowa.
Ja, że Pan Luciński ma audycję i spotkanie jest w miarę zaplanowane, on że nic mu nie wiadomo o obecności Pawła w studio.
I znowu wymiana zdań - po chwili przypomniałem sobie, iż pani Kasia na recepcji miała mi oddać płytę wygraną u Pana Marka Cegielskiego w jednej z nocnych audycji.
Zmiana frontu - byle zająć czymś faceta.
W tym czasie jeszcze nawiązałem, iż redaktor Wicik jest na górze i że może u niego zaciągnąć języka co do Pana Lucińskiego.
Jednocześnie napisałem Panu Kamilowi, załączając zdjęcie, iż wiszę na recepcji...
Pan uprzejmie znalazł płytę i już ton był lżejszy, poprosiłem o wewnętrzny telefon do Wicika, pokazując jednocześnie, iż ze swojej strony też powiadomiłem Pana Kamila.
Dobijał się chwilę, moja wiadomość też dotarła....
Za chwilę zobaczyłem niesamowicie szeroki uśmiech postawnego człowieka i usłyszałem "no ale, panie Piotrze - przecież pan tu nie będzie czekał na dole, aż Paweł skończy audycję - zapraszam na górę na kawę lub herbatę".
Ło matko i bosko - ratunek nie dość, że przyszedł, to jeszcze taki mnie kopnął zaszczyt!!
Z panem Kamilem znaliśmy się i z Facebooka i z smsów których wysyłam setki miesięcznie - bo jestem wiernym słuchaczem, a ta stacja ma pewną wyjątkową rzecz - redaktorzy prowadzący "rozmawiają" ze słuchaczami SMSami - dzięki temu również bardzo sprawnie funkcjonuje "autopilot radia Gdańsk" - migawki informacyjne dla zmotoryzowanych którzy poruszają się drogami pomorza.
Kamil przedstawił mnie pani Małgosi Ławnickiej, pokazał dyżurkę, i wróciliśmy do głównego holu.W sumie poczułem się swojsko - jaka "masakra" -  poszliśmy zrobić sobie gorące napoje z panem Wicikiem w radiowej kuchni  - a pan Kamil, jako gospodarz, na poziomie magnaterii Polski złotego wieku.Usiedliśmy na zielonych siedziskach, tak mocno znanych z "selfie" gości na stronach RG.
Propozycja zwracania się po imieniu zwiększyła tylko poziom przyjemnej konwersacji.
Rozmawialiśmy jak starzy koledzy - to o książkach i pisaniu, to o dyferencjach między słowem mówionym a pisanym i specyfice pracy w radio - aż w końcu dotarliśmy do tematu "Wielkiego jabłka". No tu upust odczuciom i opisom dał Kamil i widać było jak samo już mówienie o tym mieście ma na niego wpływ, a co dopiero wizyta tamże. Jak sam stwierdził samo przebywanie w tym mieście wywołuje samoistny uśmiech na twarzy - miałem okazję obserwować przebieg wyprawy na FB, plus spoglądając na rozpromienioną twarz Kamila nie miałem wątpliwości, że tak właśnie jest - sam z chęcią kiedyś odwiedzę Nowy York.
Nawet się nie poczuło, iż uciekło pół godziny, odkąd Kamil zaprosił mnie na górę - i z cienia wyłoniła się postać, na widok której Kamil powstał i pożegnał się - w końcu Pan Paweł Luciński skończył audycję i nadszedł czas na "Muzyczną strefę" prowadzoną właśnie przez Kamila.
Na zdjęciu, jakie kiedyś dopadłem, Pan Paweł wyglądał strasznie niedostępnie i szczerze mówiąc na żywo nie mniej (zresztą na wszystkich zdjęciach, jakie są dostępne pała "radością" jeszcze bardziej niż na tym ze mną).
Po chwili okazało się jak sympatycznym rozmówcą jest Paweł, z którym również przeszliśmy "na Ty".
Biedny, wymęczony wyszedł ze studia a tu ja.
No i dyskusja poszła właśnie troszeczkę o pracy radiowca. Niby praca miła i przyjemna, na pierwszy rzut oka.
Kiedy przyjrzeć się głębiej zasłona opada i jest ona może inną formą wykonania zatrudnienia, lecz nadal pozostaje system zmianowy i zmęczenie pracownika.
Czyli świątek, piątek i niedziela - i nie ma przebacz.
Na to już mniej się zwraca uwagę, słuchając swojego ulubionego redaktora, że faktycznie dyżury są bez względu na obchody świąt świeckich czy kościelnych. Poza tym czas na antenie to jedno, a przygotowanie to druga strona medalu. Także nie jest tak różowo być redaktorem radiowym jak to się wydaje
Chciałem w sumie w pewnym momencie skończyć konwersację, bo słyszałem iż Paweł już na resztce głosu jedzie, no i od nowa rozgorzała rozmowa o znaczeniu głosu dla radiowca. Tu znowu wchodzi specyfika pracy i wspominaliśmy niedoleczonego Pana Tomka Olszewskiego, który w końcu musiał zniknąć na tydzień z anteny, aby wyleczyć gardło. I trudno jest doleczyć aparat głosowy kiedy się trzeba produkować na antenie - nie zawsze też jest możliwość znaleźć zastępstwo.
No i jeszcze przyjdzie takie jak ja i zamiast dać odpocząć dalej trzeba zdzierać struny - radiowiec nie ma lekko, a bez głosu radiowiec już w ogóle jest bezużyteczny.
O ile Kamil mi się zmył w miarę niespodziewanie, a tyle z Pawłem pewna sympatyczna pani zrobiła nam zdjęcie.Jeszcze wpadliśmy na siebie kilka minut później w sklepie, śmiejąc się, że jeden dzień a dwa spotkania.


O ile we wrześniu, kiedy pierwszy raz zostałem zaproszony na antenę, za pomocą Skype, przez Beatkę do audycji "Nie śpij, zwiedzaj" miałem niezłego cykora (Basia była wtedy nieocenionym wsparciem, jak i słowa otuchy od Kamila), tak wstając w sobotę rano spokojnie i stanowczo układałem wąsy - tak, niby radio - no ale piękne kobiety miały być w studio, łącznie z Panią gospodarz audycji to trzeba wszystko dopiąć na ostatni guzik.
Pan ochroniarz akurat był nastawiony bardziej pozytywnie, niż ten z wczoraj, na nasze nadejście (razem ze mną czekała Agnieszka i Kasia) i po chwili nas zaprosił do środka - ja cwany już wiedziałem gdzie tuptać.
Czekając na Beatkę miałem okazję wymienić się z Kamilem podarunkami i jeszcze chwilę zamieniliśmy parę zdań w kuchni, gdzie redaktor Wicik zabierał się do konsumpcji.
I w końcu pojawił się "mój" Dobry Duszek RG - Beatka Szewczyk.
Pierwsze wrażenie piorunujące - dawka uśmiechu i dobroci w ilościach niewiarygodnych, i ta charakterystyczna grzywka, co jakiś czas poprawianą na prawą stronę. My z grubsza mieliśmy ustalone o czym mówimy - o Albionie, natomiast pewnych ustaleń Beatka jeszcze musiała dokonać z koleżankami.Nawet nie wiecie jak wielka była radość, gdy przez szybę w dyżurce zobaczyłem Basię Kopaczewską!!!
Była wielką niewiadomą, aż do dziś, czy zrealizuje naszą audycję - a tu jest, cała ona!!
Ja w studiu buszuje jak dziki zając w kapuście.Beatka nic mi nie zwraca uwagi, no to pstrykam - a co !
Zresztą słychać, jak włączycie audycję, tak co jakiś czas odgłos migawki w aparacie, nawet w pewnym momencie Beatka zaznacza na antenie, iż to ja pstrykam - takie poniekąd zwrócenie uwagi, ale udałem że jest to oficjalna aprobata (może nie była?).
Z Natalią mogliśmy sobie powymieniać spostrzeżenia, bo jednak były kompletnie odmienne - ale to tak jak by Górala z Pomorzaninem zetknąć i spytać jak widzą Polskę.
Godzina minęła jak w oka mgnieniu - w międzyczasie obserwowałem sobie studio.Zielone napisy i paski - gadać sobie można, czerwone - jesteśmy na antenie - zresztą komunikacja niewerbalna pomiędzy reżyserką a studiem działa w postaci machania kończynami (bo jeszcze z pomocą przycisku, będąc poza anteną, możemy się komunikować z reżyserką bezpośrednio za pomocą mikrofonu, tak jak reżyserka może nam w słuchawki "mówić" co i jak - dlatego warto mieć słuchawki będąc w radiu).
Pan Robert już się nie mógł doczekać serwisu informacyjnego - aż mu się krzesło zagrzało i tuptał, żeby wejść do studia po reklamach.ja w tym czasie pozwoliłem sobie na wyjście i lekki oddech - i warto było. Do redakcji dotarł jeden z "autopilotów" Radia Gdańsk - Ewelina Potocka, wraz z partnerem. Rozmowa zaczęła się bardzo oficjalnie, by po kilku zdaniach, bez zbędnych formalności przerodzić się w koleżeńską dysputę. Nieoceniona Basia ustawiła Łukaszowi mikrofon.A Ewelina się usadowiła może nie na tym miejscu, co zawsze, ale full profeska, jak na radiowca przystało (słuchaweczki są??Są!! takie tam zboczenie zawodowe).No to jedziemy po oriencie - miło się słuchało o zielonych "glucikach" z datą ważności do 2058 , jak i o szuraniu po poboczu obok samochodów, z racji braku chodnika.
I znów godzina uciekła, jak z bicza strzelił.
Ekipa zebrała się w holu na dyskusję - hi hi - nie po to taszczyłem statyw, żeby taką okazję zmarnować - najpierw testy z pewną Piękną blond (tak pozytywnie piszę, żeby nie było, bo Ewelinka świetna kobieta - Łukaszowi nie będę słodził - wystarczy mu taka partnerka i jak widać, jest zadowolony)To ziiiiuuuuuu - maglujemy jak się da w holu z zielonymi miejscówkami - a co!!! Nikt nie krzyczy, że demolka idzie, to montujemy miejscówki dla całej ekipy.Można 8 człowieków zmieścić w kadrze (jeszcze przycinając) i na kanapach zielonych RG?? Można!!!Jakże byłem zachwycony z obecności Basi na zdjęciu.No i pożegnaliśmy się - naprawdę sympatyczna atmosfera i ludzie. Zostałem z Beatką - i jeszcze pojawił się pan od ptaszków (ptaków normalnych znaczy). Bez obcesów zobligowałem go (choć Beatka protestowała że to gość - wszak ja też, a nie ona prosiła) do zrobienia mi zdjęcia z Beatką już na uporządkowanej miejscówie.Beatka z gościem zniknęła za drzwiami studia 2, a ja zostałem zabrany w bajeczną podróż po meandrach reżyserki, w towarzystwie pięknej Pani realizator.Wiecie, jak się jest maniakiem danej stacji radiowej, to chyba nie ma większej radochy kiedy realizujący sadza cię za konsoletą i robi zdjęcie!!!Była chwila po 12 - Basia realizowała audycję i pięknie mnie instruowała "co się z czym je". Jak mikser wygląda - może większość wie, może nie - tak w skrócie, mamy suwaki od głośności i puszczamy z danej ścieżki.Ale jest i monitor - i to nie jeden!
Lewy - rozkład "jazdy" podczas audycji - co powinno być i co jest zaplanowane, choć na żywo całkiem inaczej wychodzi czasami. Głośniki - dzięki nim słyszymy studio a jak zobaczycie mikrofon to wam sprzedam, że przez niego można się dobić do studia, bez ingerencji w audycję. O monitorek na środku nie dopytałem - uciekło w dyżurce, i dopiero w domu zobaczyłem faktycznie, że jest. Potem monitor po prawej - utwory z bazy danych, równie dobrze widziane w studio (widzieliście ten sam obraz kilka wersów wcześniej)
Po lewej dwa tradycyjne sprzęty - oczywiście spięte z mikserem.To tu się puszcza płyty kompaktowe (CD) które redaktorzy chcą mieć podczas audycji - i to jest to, co najczęściej w audycjach powoduje ciszę jak się płyta "zatnie".
I jeszcze jeden monitor po prawej - tam się dzieje - właściwie wszelkie dodatki, jakie słyszycie na antenie. Także można spojrzeć przez szybę i coś powiedzieć prowadzącemu - nie ma co do sekundy wyliczeń - tylko przytomność i świadomość realizatora sprawia, iż wszystko jest o czasie. A i bywa, że nie jest - Basia podczas rozmowy o pracy właśnie zdradziła, że wystarczy iż jakiś zapalczywy rozmówca przekoczy o kilkanaście (w najlepszym przypadku) sekund, jeśli nie o kilka minut, swoją wypowiedź to zaczynają się schody i realizator się dwoi i troi, by było wszystko na czas, mimo obsuwy.
Ha! już mam Beatkę - ruszamy powolutku (dziękuję serdecznie za tyle czasu poświęconego wtedy, jak i za każdym razem, gdy napiszę) po radiowych labiryntach - a uwierzcie, że zaczyna się prosto.Takie biurka w głównej redakcji - przedzielone od redakcji informacji pomszczeniem dla szefostwa (pozdrowienia dla pani Michajłow i pana Naliwajka, bo to ich miejscówy).


Nie zawsze realizowało się audycję w miejscu, w którym widzieliście - wcześniej istniało studio, które teraz służy do nagrań wywiadów i audycji puszczanych z zarejestrowanych ścieżek.Dyżurka trąca czasem - ale jest w pełni profesjonalna - nawet upierałbym się bardzo, że bardziej intuicyjna - to studio S1.Surowe, z prostymi fotelami - za to wszystkie 3 mikrofony na wysokim poziomie - w "studio 2" tylko jeden jest tego typu i zazwyczaj siedzi przy nim prowadzący (zwróćcie uwagę na podświetlenie stołu - jest czerwone, a więc  w momencie robienia zdjęcia byli na antenie).Wracamy meandrami drzwi od "kanciapek" pana Raszkiewicza, czy pani Hani - Kamil już w studio- a my dalej po labiryncie.Kiedyś pomieszczenie, w pełni można powiedzieć, gastronomiczno - rozrywkowe, dziś (tak nieśmiało po prawej widać monitor komputera) mekka redaktorów tworzących autorskie audycje w braku podstawowego zaplecza dla siebie. Płynnie przechodzimy do szatni studia imienia Janusza Hajduna.Jak później poczytałem, a usłyszałem w międzyczasie, jedno z najlepszych studiów kameralnych w Polsce - jak już mówiłem podczas audycji u Beatki - Gdańsk rządzi!!Znowu w korytarzyki (niestety wszystkiego wam nie opiszę, a  nie pokażę też wszystkich zdjęć - radio to jednak obiekt strategiczny) ale reżyserka studia kameralnego robi piorunujące wrażenie - dla dwóch realizatorów.

Tuptamy na drugie piętro - niestety archiwum nie zwiedzę - nie ma "kustosza" - robie tylko fotke "z partyzanta".I spotykamy nietuzinkową osobowość o ...
No właśnie, jak tego człowieka opisać??
Pan Jacek Czeszejko- szef Działu Administracji - w sumie taki "Krzysztof Jarzyna ze Szczecina" Radia Gdańsk (okazało się, po ponad 24h, że porównanie było bardziej niż trafne).Już mam wrażenie, że wpis będzie za długi co dla poniektórych - no ale ciężko go było podzielić, więc postaram się streszczać.
Zobaczyłem jeszcze "balkonik palacza" - tak sobie nazwałem to miejsce, gdzie widok nie najgorszy.
Potem, już kiedy "wycieczki" rysował się kres,  poznałem młodego człowieka potępianego za "balonik palaczy" przez mojego Duszka, któremu siatkarze "ściną" załatwili służbowego laptopa.
Wojtku miło było zamienić kilka słów i uścisnąć prawicę. Beatka jeszcze musiała zostawić porządek po nas, a bardziej po politykach - lekko żenująca banda rozwrzeszczanych facetów wypadła ze studia na chwilę przed 10 nie myśląc w ogóle a zostawieniu porządku - widać, takie zboczenie zawodowe...
Dalej nie pozostało nic, jak zebrać wszystko do kupy i wyjść z Beatką - szkoda, że nie jechała tym samym tramwajem, redaktor odbiła na "bohaterów Getta" - do dziś żaden opis nie da tego, co dał jej piękny uśmiech i ciepło dla drugiego człowieka. Wyściskałem ją serdecznie za całą radość, jaką mi sprawiła i potuptałem na tramwaj.
W "domu" odsapnąłem tylko chwilkę, wtulony w ciepełko wnętrza. Zaraz był start na obiad i na 16.30 Sopot...
Tym razem nie obeszło się bez SKM - całkiem sprawnie to poszło, ale oznakowanie peronów jednak zostawia do życzenia, natomiast nie można doczepić się do poziomu czystości.Skąd się w planach wziął Sopot??Ano chciałem sobie wypełnić przyjemnie długi jesienny wieczór w sobotę czymś przyjemnym - więc już wcześniej zarezerwowałem cegiełkę na spotkanie Janusza Panasewicza (wokalista "Lady Pank" jakby nikomu nic nie mówiły personalia tego pana). Z organizatorem załatwiłem telefonicznie, podczas rezerwacji cegiełki, nieograniczone pozwolenie na kręcenie się to tu, to tam. No to odprowadziłem Panów Silskiego i Panasewicza aż do samych drzwi, skąd droga już biegła tylko na scenę.Z Panem Robertem pogawędziłem sobie chwilę w radio, więc tu akurat skupiłem się na fotkach - i miłe zaskoczenie, Pan Janusz normalnie rozmawiał, tak jak gdybym był elementem stałym towarzystwa - to było bardzo miłe, zresztą całe spotkanie było interesujące - i o pomocy dla Pawła, i o życiu prywatnym jak i o planach na przyszłość (oby się ziściły).
Podczas zdarzenia to tu, to tam korzystałem z przywileju fotografa. Zdarzył się jednak mały zgrzyt.

"Serca Gwiazd" Janusz Panasewicz "Marchewkowe pole"

Po tym nagraniu jakaś pani z obsługi podeszła i zaatakowała mnie pretensjami, iż nie powinienem być na tym miejscu i w ogóle co sobie wyobrażam. Nie pomogło tłumaczenie a Pana Przemka nie widziałem w mroku widowni niestety. No cóż przepływ informacji nie zawsze działa jak powinien. Wyjaśniłem to sobie z Panem Przemkiem już po całej imprezie. Zresztą na koniec było wiele zamieszania - nie przeszkodziło to w zrobieniu wspólnej fotografii z Panem Robertem i Przemkiem - może nie ostrej, ale wspaniała pani starała się zrobić jak najlepsze ujęcie - jak się cieszę, że tam była.W ogóle skąd to spotkanie?? Jest na Pomorzu taki człowiek, który bardziej się troszczy o choroby innych, niż o swoje problemy - nazywa się Przemysław Szaliński i organizuje tego typu akcje charytatywne z największymi polskimi gwiazdami przemysłu rozrywkowego.
Jeśli chcieli byście wesprzeć akcje tego pana lub zwyczajnie załapać się na spotkanie zapraszam na tą stronę Facebooka:

"Przemek Szaliński Dzieciom".

Zamieszanie było straszne, a pan Janusz już chyba był pod presją czasu. Autografu nie złapałem (należało na spokojnie, przed benefisem to zrobić - bo miałem możliwość) ale fotka na rozchodniaczka była (znów podziękowania dla fotografa).Została niedziela - poniekąd apogeum mojego wyjazdu.
Niestety moja przyszła - niedoszła towarzyszka, Pani Madzia Szpiner nie mogła uczestniczyć w koncercie - właśnie dzięki niej, podczas jednej z audycji dostałem zaproszenie na koncert pana Hamelina - a że samotnie zawitałem na koncert, zameldowałem przy wejściu iż miejscówka obok mnie wolna. Pan Jacek, swoim typowym humorem spytał się, czy tak ciężko było znaleźć towarzystwo - co ja skwitowałem, iż szukałem "na gwałt" na koncert i nie każdej pani takie połączenie mogło pasować - nie mam znajomych w Gdańsku niestety. Prezes witający w podwojach wziął to pod uwagę a ja potuptałem do środka.
Głupio się troszkę czułem - człowieki z sobą dyskutują a ja sam jak palec - Kamil mi mignął gdzieś w korytarzu (dzięki za instrukcje) przelotnie machając na powitanie.
Tom se klapnął i czekam - a czekania jeszcze z pół godziny - i naglę słyszę Pana Jacka rozmawiającego z jednym z najpiękniejszych głosów Polskiego jazzu, który można usłyszeć co niedzielę o 15 w RG...
Stwierdziłem, iż wygodniej będzie pani Krysi Stańko na wolnym miejscu, jakie posiadałem niż na dostawionym krześle. Jak pomyślałem,  tak zrobiłem informując Pana Jacka i zapraszając Panią Krystynę obok siebie. I już czas oczekiwania uciekł nie wiadomo gdzie - wspaniale się z dyskutowało o relacji słuchacz - redaktor, o słuchaniu jazzu na żywo, w końcu o tym jak jednym lotem Pani Krysia wracała z gwiazdą wieczoru i przegrała przez to zakład.Po 20:05 pojawił się Pan Konrad Mielnik i zapowiedział w kilku słowach program koncertu i gwiazdę - Charlesa Richarda-Hamelina. Za chwilę pojawił się mistrz - z nieznacznym uśmiechem, skromny w pozie i poruszaniu - słowem spotkawszy go na ulicy nie powiedziałbym, iż jest to drugi laureat tegorocznego koncertu Chopinowskiego. Nie wiem czy wolno użyć tego słowa do tak poważnego wydarzenia muzycznego, ale nie umiem odczuć, jakie towarzyszyły słuchaniu, określić inaczej jak "odjechałem" w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Były bisy, było zdjęcie, autograf i się skończyło.Dzięki panu Jackowi dostałem się na hol redakcyjny, by zaskoczyć swoją obecnością Panią Hannę Wilczyńską - Toczko, gospodarza audycji "nocne rozmowy" w której miałem przyjemność być gościem (realizowała Pani Małgosia Ławnicka, którą poznałem dwa dni wcześniej). Podczas audycji Pani Hania zrobiła mi zdjęcie w studio - okazało się, że jedyne, jakie posiadam.Tak przed jak i po audycji miałem chwilę na rozmowę z panią Hanną - zdziwiłbym się, gdyby była inna niż z pozostałymi redaktorami.
To Radio skupiło naprawdę wspaniałą ekipę, która tak na antenie, jak i poza nią ma świetny kontakt ze słuchaczem. Nie myślałem, że tak swojsko poczuje się w towarzystwie osób, których głos codziennie mi towarzyszy od rana, RG leci do późnych godzin, niejednokrotnie późno nocnych (czasami razem z ostatnim redaktorem opuszczającym studio wyłączam radio).
Pozdrawiam serdecznie Panów Galińskiego, Cegielskiego i Olszewskiego, z którymi z przyczyn niezależnych nie mogliśmy się spotkać niestety.

To już koniec opowieści o moim weekendzie w Gdańsku - mam nadzieję, że podobało się wam, tak jak mi. Wspaniali ludzie, wspaniałe miasto - koniecznie do powtórki bo nie wykonałem 2/3 planu, który zakładałem.

Jeśli chcecie ze mną pospacerować po Radiu Gdańsk zapraszam tutaj. .

 Tutaj znajdziecie mnie na  Facebooku "Z wąsem przez świat".

Za tydzień już Anglia, pospacerujemy późnym popołudniem po jednym ze szczytów wzgórz Quantock.

Do napisania.

PS
Audycje z moją osobą dostępne w części "Gdańsk (1/3) - prolog"

Piotr Markiewicz

Nazywam się Piotr Markiewicz vel Piotr z Anglii - skończyłem 33 lata. Podróżuje, prowadzę dom i hodowlę krewetek ozdobnych z dwoma synami Bolkiem (2 lata) i Piotrem Juniorem (3 lata 5 miesięcy) - ogólnie prowadzimy trochę inny tryb życia niż nasi znajomi - uprawiam ogród, nie mam telewizora i trzymam się jak najdalej od standardów zachowań (w dobrym tego słowa znaczeniu) . Ukończyłem przemyską PWST na kierunku Politologia - specjalizacja Polityka Regionalna - licencjat. Aby być na bieżąco, zapraszam na mojego Facebooka Aby być na bieżąco zapraszam na stronę facebooka https://www.facebook.com/Z-w%C4%85sem-przez-%C5%9Bwiat-486200274872890/

Czytaj więcej: http://markiewicz.radiogdansk.pl/index.php/blogerzy/piotr-markiewicz

 

Nazywam się Piotr Markiewicz vel Piotr z Anglii - skończyłem 33 lata. Podróżuje, prowadzę dom i hodowlę krewetek ozdobnych z dwoma synami Bolkiem (2 lata) i Piotrem Juniorem (3 lata 5 miesięcy) - ogólnie prowadzimy trochę inny tryb życia niż nasi znajomi - uprawiam ogród, nie mam telewizora i trzymam się jak najdalej od standardów zachowań (w dobrym tego słowa znaczeniu) . Ukończyłem przemyską PWST na kierunku Politologia - specjalizacja Polityka Regionalna - licencjat.  Aby być na bieżąco, zapraszam na mojego Facebooka Aby być na bieżąco zapraszam na stronę facebooka https://www.facebook.com/Z-w%C4%85sem-przez-%C5%9Bwiat-486200274872890/

Czytaj więcej: http://markiewicz.radiogdansk.pl/index.php/blogerzy/piotr-markiewicz

Komentarze   

0 # Remona 2019-07-21 00:55
I got this site from my pal who told me about this site and now this time I am visiting this website and reading very
informative articles or reviews here.

my web page: tier 1
business plan crawley: www.immigrationbusinessplan.co .uk/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Eleanore 2019-07-19 22:03
My spouse and I stumbled over here by a different website and thought I may as
well check things out. I like what I see so now
i am following you. Look forward to going over your web page again.

Also visit my webpage generic cialis tadalafil: cialisya.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jon 2019-07-19 20:22
What's up, I desire to subscribe for this webpage to obtain most
up-to-date updates, therefore where can i do
it please help out.

My site :: cialis 5mg: cialisvie.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Dalene 2019-07-18 07:41
Today, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to
see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is
now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I
had to share it with someone!

Also visit my site; tier 1 business plan northamptonshir e: www.immigrationbusinessplan.co .uk/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Ward 2019-07-07 02:12
I have read so many articles concerning the blogger lovers however this article is actually a nice piece of writing, keep it
up.

My web site; Logo Venture Reviews & Testimonials: economymerchandise.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Brianne 2019-07-04 21:08
Hi! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Cheers

Also visit my homepage ... cialis tablets: babecolate.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Fabian 2019-07-04 21:01
I all the time used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of net thus from now
I am using net for articles, thanks to web.

Here is my web page :: {우리카지노: eichler.vhugot.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Shay 2019-06-16 04:09
This is my first time pay a visit at here and i am actually happy to read
all at alone place.

My homepage: online pharmacies: canadianpharmacytousa.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Lynell 2019-06-15 03:34
Somebody necessarily assist to make seriously posts I would state.
That is the very first time I frequented your website page and to
this point? I surprised with the analysis you made to make this particular put up
incredible. Magnificent task!

Look into my webpage :: canadian online pharmacies: canadianpharmacyies.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Alica 2019-06-02 06:15
Hello to every body, it's my first pay a quick visit of this webpage; this webpage includes awesome
and in fact excellent information designed for visitors.my web blog ... Keeley: Wcwpr.com/.../Default.aspx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Kerri 2019-05-22 23:33
Greetings! Very useful advice within this post!
It's the little changes that make the most significant
changes. Thanks for sharing!

my blog - cialis online: cialisb.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Evan 2019-05-22 22:16
Whoa! This blog looks exactly like my old
one! It's on a totally different subject but it has pretty much
the same page layout and design. Great choice of colors!


Also visit my web blog: Logo venture reviews & testimonials: Eyelashbourkemelb.com.au/.../. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jefferson 2019-03-29 00:35
Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after
I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Anyways, just wanted to say great blog!


Visit my weblog: United Healthcare Insurance Company Careers: blakesector.Scumvv.ca/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jaimie 2019-03-05 22:14
I'd like to find out more? I'd want to find out some additional information.

My web page ... perfectedtech.com/.../ www.yebhidekhle.com/.../170049
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Monique 2019-03-05 20:38
Does your blog have a contact page? I'm having a tough time
locating it but, I'd like to shoot you an e-mail.
I've got some recommendations for your blog you might be interested in hearing.

Either way, great blog and I look forward to seeing it
develop over time.

Here is my page - Download site: www.luo3.top/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Walker 2019-03-03 15:37
First of all I would like to say excellent blog!
I had a quick question which I'd like to ask if you do not mind.

I was curious to find out how you center yourself and clear your
mind prior to writing. I have had a tough time clearing my thoughts in getting my thoughts out there.
I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are
generally lost just trying to figure out how to begin. Any suggestions or hints?

Thank you!

Feel free to surf to my web blog: 6: www.giga1004.com/ing/919216
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Blanche 2019-03-03 01:12
I believe this is among the so much important information for me.
And i am glad studying your article. But want
to commentary on few basic issues, The web site style is wonderful, the articles is truly excellent : D.
Good job, cheers

Have a look at my blog post; 7: www.yogabank.co.kr/.../7333754
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Rosalinda 2019-02-24 00:05
Can you tell us more about this? I'd care to find out more details.


My blog post ... download: letterboxd.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Katrice 2019-02-23 15:28
Ahaa, its nice conversation concerning this paragraph
here at this weblog, I have read all that, so now me also
commenting at this place.

Also visit my blog post Download: vsestaroe.ru/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Everette 2019-02-23 06:57
Wonderful items from you, man. I've consider your stuff prior to and you
are simply too wonderful. I really like what you've obtained
right here, certainly like what you're stating and the way
in which in which you assert it. You're making it enjoyable and you still
care for to keep it wise. I can't wait to learn much more from you.
That is actually a terrific website.

Feel free to surf to my site; Art: Easierbookmark.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Lea 2019-02-10 00:58
I regard something truly special in this web site.


my blog turmeric root benefits (Marsha: onestopmro.x209.zbwdj.com/.../ ...)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Esperanza 2019-02-01 07:25
If you are going for best contents like I do,
simply pay a visit this site all the time since it gives feature contents, thanks

my website; 3: http
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Adan 2019-02-01 04:23
My spouse and I stumbled over here by a different web
page and thought I should check things out. I like what I see so i am just
following you. Look forward to going over your web
page yet again.

My page :: 2: dashegod.com/.../-9-20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Ross 2019-01-31 22:30
Its not my first time to pay a quick visit this web
site, i am browsing this site dailly and obtain good facts from here all the time.Here is my weblog download: proxirllizef.blog2x2.ru/.../.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Antonia 2019-01-31 22:26
Hi there, all is going fine here and ofcourse every
one is sharing facts, that's truly good, keep up writing.


Also visit my website: file: wkaf.net/board_YakG05/857476
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Geneva 2019-01-15 04:23
Actually no matter if someone doesn't understand after that its up to other visitors
that they will assist, so here it happens.

Also visit my page; post-148013: proselitegroup.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Mario 2019-01-07 03:44
You have made some good points there. I checked on the internet to learn more
about the issue and found most people will go along with your views on this website.My homepage - webpage: bitbin.it/WvoQL9qy/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Adelaide 2019-01-06 21:43
Thank you for another informative web page: opencu.com/.../... site.
Where else could I am getting that type of information written in such an ideal method?
I have a undertaking that I'm just now working on, and I have been at the look out for such
information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # keymouse 2019-01-06 12:14
PPSSPP Gold APK:- Emulation is a very excellent strategy in the tech world to battle against any obsolescence, emulating apps and games have become less
ppssppgold new version
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Madonna 2018-12-25 17:23
Hi! I've been following your blog for a long time now and finally got the
courage to go ahead and give you a shout out from Kingwood Texas!
Just wanted to mention keep up the fantastic
work!

Also visit my web page - online dating: www.ideafit.com/node/4475338
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Bewafa Shayari in H 2018-12-06 14:37
hindidialogues.in/.../

Bewafa Shayari in Hindi is mainly popular among people who had a broken heart. The reason could be many of love failure, partner ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Bewafa Shayari in H 2018-12-06 14:35
.
[url=https://hindidialogues.in/bewafa-shayari-hindi/ ] sad bewafa shayari
Bewafa Shayari in Hindi is mainly popular among people who had a broken heart. The reason could be many of love failure, partner ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # sad bewafa shayari 2018-12-06 14:34
sad bewafa shayari
Bewafa Shayari in Hindi is mainly popular among people who had a broken heart. The reason could be many of love failure, partner ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jerri 2018-10-22 01:59
To bring back trust actions speak louder than words.

Take a look at my web page; rules of survival hack: blog.leneow.net/.../gY5yYg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Nicholas 2018-10-06 16:50
My name is Jerry Mike from the United States.


Look into my web site: rules of survival cheat: headbanger.ru/.../gY5yYg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Michal 2018-08-09 20:00
I'm more than happy to uncover this website. I want to to thank you for your time for this particularly wonderful read!!
I definitely savored every part of it and i also have you saved to fav to look at new things in your site.


Also visit my web site - rules of survival hack: www.leedol.com/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Bertie 2018-08-09 07:38
Superb blog you have here but I was wanting to know if you knew of any discussion boards that cover
the same topics discussed here? I'd really love to be a part of group where I can get
suggestions from other experienced people that share the same interest.
If you have any recommendations , please let me know.
Kudos!

My page - rules of
survival hack: www.etuber.com/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Paul 2018-08-09 07:14
No matter if some one searches for his essential thing,
so he/she needs to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.Look into my site rules
of survival hack: nylontoe.com/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Katja 2018-08-09 05:12
Heya i am for the first time here. I found this board and I find
It truly useful rules
of survival hack: myweedseeds.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Gabriela 2018-08-07 01:48
Your style is so unique in comparison to other folks I've read stuff
from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just book
mark this site.

my webpage - rules of survival hack: www.biom.net/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Clarissa 2018-08-07 01:36
I have to thank you for the efforts you have put
in penning this blog. I really hope to check out the same high-grade content by you in the future as well.
In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own site now ;)

Feel free to visit my web-site: rules
of survival hack: celplist.envemkt.net/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Collin 2018-08-07 00:10
Its like you learn my mind! You appear to grasp so much approximately this, like you wrote the
ebook in it or something. I think that you simply can do with a few
% to drive the message house a little bit, however instead of that, that is excellent blog.
An excellent read. I will definitely be back.

my webpage rules of survival hack: app.adjust.io/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Willis 2018-08-06 22:31
Your style is so unique compared to other people I've read stuff from.
Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just bookmark
this site.

My page; rules of survival hack: gonzo.kz/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Peter 2018-08-06 21:52
I every time emailed this webpage post page to all my associates, for the reason that
if like to read it next my contacts will too.

Also visit my site: rules of survival hack: eushopper.info/.../9pXz30li65g
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Emily 2018-07-24 21:22
Wonderful post! We are linking to this particularly
great content on our website. Keep up the good writing.Feel free to surf to my page - how
do i naturally make my penis bigger: lorenzoywqhe.bloguetechno.com/ .../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Fae 2018-07-22 06:46
I'm very pleased to uncover this web site. I wanted to thank
you for your time for this wonderful read!! I definitely liked every little bit
of it and I have you bookmarked to see new stuff
on your web site.

Review my web blog: how to get a
bigger dick: .../penis-augmentation-pumps
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Milagros 2018-06-29 00:25
Awesome blog! Is your theme custom maԀe or ԁіd you download it frpm
somеwhere? А theme likle yⲟurs with a few simple tweeks woul гeally
make mʏ blog jump оut. Pleаsе let mee ҝnow ԝheгe you got yօur design. Manny tһanks

My weblog :: Globalplus: bit.ly/2KzkHlW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Krystyna 2018-06-29 00:22
Appreciating the commitment you put іnto ү᧐ur blog and detailed
informatіon you provide. Ιt's good to come aϲross ɑ blog every once in a while
that іsn't thе same unwanted rehashed infⲟrmation. Excellent read!
I'vе saved you site and І'm adding yoᥙr RSS feeds tto
mу Google account.

Feel free tto visit my blg ... Globalplus: bit.ly/2KzkHlW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Karolyn 2018-06-16 07:15
Helⅼo, I read yoᥙr blog ⅼike eѵery week. Үour wroting
style іs awesome, keep doung wһаt you're doіng!

my site :: viagra kopen in apotheek: sites.google.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Owen 2018-06-13 16:51
Tһis article wll һelp the internet visitors fօr setting up new website
oг even a weblog from start tto end.

Alѕo visit my web site - Nichole: allergyarticles.blogspot.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Stephania 2018-06-13 15:43
When someone ԝrites an piece of writing һe/she maintains
the image of a user in hiѕ/һeг brain tht һow a uѕer cаn be aware of it.

Thereforе that's whу thіs post is perfect. Thankѕ!


My blog post - Οtto: reviewsboy.blogspot.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Raina 2018-06-12 17:16
My programmer is trying to convince mе to mߋve to .net from PHP.
I have alwaуѕ disliked tһe idea bеcaᥙse օf the expenses.

But he's tryiong nokne the ⅼess. I've been uѕing Movable-type ⲟn several websites
for about ɑ yеaг ɑnd am concerned ab᧐ut switching tο another platform.
I have heаrd fantastic things abօut blogengine.net.

Іѕ tһere a way I can transfer all my wordpress content
into it? Any help ᴡould Ƅe greatly appreciated!


My weeb pаge - Stone
Janah: plus.google.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Zella 2018-06-12 16:07
If some onne desirs expert vieԝ concerning blogging аfter that i recommend һim/hеr
to ցo to sеe tһis website, Keeep սp the nice work.


Alѕo visit my homеpaɡe - Johnnie: menhealthblogger.blogspot.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Mazie 2018-06-12 14:45
Hi there to eᴠery body, іt's my first visit of
tһіs weblog; thіs weblog carries amazing аnd
genuinely excellent information for readers.

Heree іs myy webpage ... Woocommerce Countdown Timer: xlplugins.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Angelika 2018-05-28 10:16
"There are only Www.Funtippspiel.de: Www.Funtippspiel.de/.../ a handful of people who'd have access to that tape," said a source.
"The Standard owns that tape. You had to make the consumer aware of the product/brand and he would almost line up and buy.
cheapjerseys13 75523
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Adela 2018-05-26 13:33
But he doesn't regret any of it and provides all the gritty details in his
stunning autobiography, Travels with My Amp.
Cheap Jerseys china 19214

Also visit my page - Wholesale jerseys: hp-Ad.sub.jp/.../index.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Trudy 2018-05-26 04:42
Infections at possible risk of: chancroid, chlamydia, cytomegalovirus (CMV),
gonorrhea, HSV type 1 and/or type 2, HIV (rare), HPV, nongonococcal
urethritis (NGU), syphilisIt's hard to guess the exact likelihood of you passing on HSV I
because it is.
cheap vibrators anal Sex Toys: Ttlink.com/merryoldha fddqng12013

My blog post :: anal Sex
toys: Www.Plazoo.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Niklas 2018-05-25 03:41
Everything else is only SAFER sex. I'm closely spaced
from vaginal opening to clit and this missed the mark completely.
butt plugs This was such a fail for me that it's hard for me to say with certainty if this would work for others or not.


cheap vibrators Anal Sex Toys: Kazem83.mihanblog.com/post/7 okhken53010

my page; Shani: gegechimi.mihanblog.com/.../23
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Imogene 2018-05-23 05:57
However, he voted against all four articles of impeachment against Bill Clinton.
wigs: Audetbook.com/.../ wigs: Resourcens.org/?p=1 pxfswc40890
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Odessa 2018-05-22 04:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Harriet 2018-05-13 10:23
Hi there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?Check out my site ... 4 Rx: www.facebook.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jennifer 2018-05-13 02:52
It's really a niuce and useful piece of info. I am
satisfied that you simply shared this useful info with us.
Please kesep us up to date like this. Thanks for sharing.


My blog: pharmacy app, Leandra: bit.ly/2rDAIMG,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Klara 2018-05-09 22:53
I was suggested this web site via my cousin. I'm now not
positive whether or not this post iss written by means of him as
no one else know such exact approximately my problem. You are amazing!
Thanks!

My website; eyelashes: tinyurl.com/y8g2tlmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Vito 2018-05-09 08:13
A fascinating discussdion is wortth comment. I believve that you
need to publish more about this issue, it might not be a taboo subject but generally
people don't speak about these topics. To the next!
Kind regards!!

Have a look att my homepage Eye lashes: bit.ly/2Is2FRs
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Rick 2018-05-04 10:48
I want to to thank you for this very good read!!
I definitely loved every bit of it. I've got you bookmarked to look at new stuff you post…

Also visit my website choc: www.myliftkits.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Steffen 2018-04-20 19:43
I need to to thank youu for thiks vey good
read!! I certrainly loved evey little bitt of it.

I hav you book marked to check out nnew things
yyou post…

Heere iss my blog: depforce medicine: facebook.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Ardis 2018-04-15 07:35
Hi, this weekend iѕ nice in favor ⲟf me, as tһis
time і am reading this great educational article һere at my һome.my blog post -Hussin Ahmed: www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Adele 2018-04-15 07:34
Definitely beⅼieve that wһich youu stated. Yoսr favorite justification appeared t᧐ be on the web the easiest tһing to bе aware of.
І say tо үou, I definitely get annoyed while people consіder worries
that tһey plainly do not қnow about. Yoᥙ managed t᧐ hit tһe nail uρߋn tһe top
and defined out thе whole thіng wіthout having sidе-effects ,
people can take a signal. Will рrobably be bɑck to
get moгe. Thanks

Нere іs my web-site - Hussin Ahmed: www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Rosemary 2018-04-13 00:00
This page ceгtainly haѕ all the infοrmation and facts I wanted about thiѕ subject and diԀn't қnow who t᧐ аsk.mʏ website :: roman ed review: www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Gregg 2018-04-12 08:21
With havin so mᥙch written сontent dߋ you ever гun into
ɑny problems of plagorism or coⲣyright violation? Мy blog haѕ a ⅼot of
completеly unique content I've eіther authored myseⅼf or outsourced ƅut it lоoks lіke
a lott of it is popping it up ɑll over tһe web
without my agreement. Dօ you кnow any solutions to һelp prevent
ϲontent frߋm bеing ripped off? I'd genuinely appгeciate іt.


mу web blog; օrder viagra super
active online: dailymotion.com/.../x6hom20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Ladonna 2018-04-12 08:13
Tank you for any other fatastic post. Ƭhe plɑce else
may jսst anyƄody gget thɑt type of info in such аn ideal
method of writing? І've a presentation subsequent ѡeek, and I am on the lⲟok foг
suϲh іnformation.

Aⅼso visit my website ... viagra super active australia: dailymotion.com/.../x6hom20
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Lanora 2018-04-04 15:07
I read this post completely regarding the comparison of
newest and previous technologies, it's remarkable article.Here is my website: Amir Ali: alf111.blogspot.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Drew 2018-04-04 14:36
Every weekend i used to go to see this website, for the
reason that i wish for enjoyment, for the reason that
this this site conations actually nice funny data too.


Feel free to surf to my web site Hussin Ahmed: venorex.wordpress.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Lourdes 2018-04-04 14:31
Hi I am so thrilled I fouund your web site, I really
found you by accident, while I was browsing on Aol for something else, Regardless I am here now and
would just like to say cheers for a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the minute
but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I
will be back to read much more, Please do keep up the excellent b.


my weblog :: Sally
Hussin: venorex.wordpress.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Elizbeth 2018-04-04 14:24
Appreciation to my father who informed me on the topic of this website,
this webpage is in fact awesome.

Feel free to visit my web blog: Amer Aly: swrbook.blogspot.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Earnestine 2018-04-04 13:48
Wow, wonderful weblog format! How long have you ever been running a blog for?
you made running a blog look easy. The whole look of your site is magnificent, as neatly as the content material!


Also visit my web page ... Manar ahmed: manarahmed.blogspot.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Annetta 2018-04-04 13:48
Very quickly this site will bee famous amid all blogging people, due to it's fastidious articles or reviews

Also visit my site; Manar ahmed: manarahmed.blogspot.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Felicitas 2018-03-31 08:49
Fabulous, what a blog it is! This webpage presents useful facts tto us, keep it up.


My web blog ... Johnson Aly: johnsonblogy.wordpress.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Rolland 2018-03-30 10:52
Ηellߋ! Dо you use Twitter? I'd like tߋ follow yоu if that would Ьe oқay.
I'm definiteⅼу enjoying yoᥙr blog аnd look forward to new posts.


My web site: Tadalafil sale coupon: bit.ly/2pTmXrB
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Corine 2018-03-30 10:45
Ι ɑppreciate, lead tߋ I found jᥙѕt whɑt I was hаving a look foг.
Yoᥙ have endeⅾ my 4 day lengthy hunt! God Bless ʏou man. Have a gгeat
ԁay. Bye

Feel free t᧐ surf to my blog post: Levitra sale coupon: bit.ly/2pTmXrB
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Jerrod 2018-03-29 06:30
Thhis is very interesting, You aare a very skilled blogger.
I've joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Also, I've shared your website in my social networks!


Feel free to visit my web blog: Buy lumigan cheap: sites.google.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Maureen 2018-03-21 19:35
It's going to be finish of mine day, however before end I am reading this fantastic post to improve
my knowledge.

my blog John Stone: ushealthawareness.wordpress.co m/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Allison 2018-03-19 17:00
I every time spent my half an hour to read this weblog's articles everyday along with
a mug of coffee.

Feel free to visit my web page; mezo: mezocoupons.blogspot.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Claudia 2018-02-15 20:22
Touche. Great arguments. Keep up the good spirit.


My blog ... Mira Jack: mirajackson.wordpress.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Zac 2018-02-06 18:28
Definitely imagine that which you stated. Your favorite justification seemed to be
on the internet the simplest thing to have in mind of. I say to you, I
certainly get annoyed even as folks consider
issues that they plainly do not recognise about. You managed to hit the
nail upon the top as well as outlined out the entire thing without having
side-effects , other people can take a signal. Will probably be
back to get more. Thank you

Here is my web-site; Lauren Conrad: bit.ly/2zP8qBI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Milo 2018-01-23 12:29
Nice blog here! Also your web site loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

Also visit my blog post :: heel lifts: www.tallerheels.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Nate 2018-01-06 05:08
I thіnk the admin of this site іs іn fаct worҝing hɑrd in favor of hiѕ web
pаgе, sіnce here every informɑtion іs quality based іnformation.

Αlso visit my weblog :: Johny
Jackson: bit.ly/2EWLfYx
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Petra 2017-08-28 20:16
Touche. Solid arguments. Keep up the good effort.


Take a look at my web-site :: betting online sites (santilukka5595 4.pinger.pl: santilukka55954.pinger.pl)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Morris 2017-08-01 06:23
Thank you, I have just been looking for information about this topic for ages and yours is the best I've
came upon till now. However, what concerning the conclusion? Are you sure in regards to
the source?

Check out my web page; foot pain (rosannehaub.ha tenablog.com: rosannehaub.hatenablog.com/... /...)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Roxana 2017-07-31 16:51
I am extremely inspired with your writing abilities and also with the
format in your blog. Is that this a paid subject or did you customize it your
self? Anyway keep up the nice high quality writing, it is uncommon to look a great blog like this
one nowadays..

Also visit my homepage; foot pain after pregnancy - gratisreferee34 52.jimdo.com: gratisreferee3452.jimdo.com,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Emilie 2017-07-31 14:49
Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to “return the favor”.I'm attempting to find
things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!


Feel free to surf to my weblog: foot pain exercises pdf (wilmamilanowski.hatenablog.com /.../ wilmamilanowski.hatenablog.com /.../)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież