sb, 08 marca 2014

Edumedialnie - regionalnie. Dzień Dobry!

Moje edumedia. Blog Damiana Muszyńskiego
Edumedialnie - regionalnie. Dzień Dobry! Fot. sxc.hu

Ogromnie się cieszę. Zaproszenie do publikowania na platformie blogowej Radia Gdańsk to dla mnie wielki zaszczyt. Nie tylko dlatego, że będę miał przyjemność pisania w doskonałym towarzystwie: Aleksandra Kobielak, Włodzimierz Raszkiewicz, Włodzimierz Machnikowski, Robert Biedroń, Arkadiusz Hronowski - to tylko kilka nazwisk, postaci które będą współtworzyły tę przestrzeń. Zaproszenie traktuję jako wyjątkowe również z uwagi na możliwość prezentowania tego, co robię i o czym myślę na regionalnym, rodzimym terenie.

Wyróżnienie jest znaczące, bo Radio Gdańsk to medium opiniotwórcze, stacja słuchana, cytowana i... czytana - mam nadzieję, że dzięki inicjatywie uruchomienia platformy blogowej Radio Gdańsk jeszcze mocniej określi się na mapie mediów konwergencyjnych, łączących i traktujących równoprawnie różne formy przekazu (w efekcie umożliwiających budowanie codziennej relacji z odbiorcami-nadawcami).

Od 14 lat, nieprzerwanie, zajmuję się problematyką kulturowych, społecznych i edukacyjnych aspektów rozwoju (lub niedorozwoju) technologii informacyjno - komunikacyjnych. Od zawsze moja aktywność zawodowa była mocno związana z Pomorzem, Gdańskiem i Gdynią. I w taki - regionalny sposób - chcę o mediach i nowoczesnej edukacji tutaj pisać. Będę zajmował się tym, co interesującego i ważnego dzieje się w pomorskich mediach elektronicznych i opisywał znaczące wydarzenia edukacyjne, szczególnie te, których kontekst silnie wiąże z nowoczesnymi technologiami i krytycznym spojrzeniem na procesy społeczne. 

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Państwa do zaglądania na mój profil blogowy w Radiu Gdańsk. Mam nadzieję, że wpisy, które będą się tutaj pojawiały sprowokują do przemyśleń i zaowocują licznymi komentarzami pod tekstami.

 

Damian Muszyński

 Pedagog mediów, medioznawca, nauczyciel akademicki, badacz, poeta.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież